Müügitingimused

Veebipoe lasergraveering.ee (edaspidi Veebipood) omanik on Lasergraveering OÜ (registrikood 16120083),
Asukohaga Suurevälja, Ojasoo küla, Kose vald, 75031 Harju maakond .

Müügilepingu kehtivus, kauba- ja hinnainfo

Müügitingimused kehtivad Veebipoest kaupade ostmisel.
Veebipoes müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde. Hinnale lisandub tasu
kauba kättetoimetamise eest.
Kauba kättetoimetamise tasu sõltub ostja asukohast ning kättetoimetamise viisist.
Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel.
Teave kauba kohta on esitatud Veebipoes vahetult kauba juures.

Tellimuse vormistamine

Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita
nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse
ekraanile tasu suurus eurodes, mille saab tasuda ülekandega arve alusel, pangalingi kaudu. Alates 50 euroste ostude puhul on võialik kasutada makstes hiljem või makstes 3 osas makselahendust. Tellimust esitades on ostja veendunud toote valiku, toote koguse ja sisestatud info korrektsuses.

NB! Pangalingiga tasumisel vajutada kindlasti panga lehel nupule „Tagasi kaupmehe juurde“.

Pangalingi makseid, maksa hiljem ja maksa 3 osas vahendab Montonio Finance UAB. Tasumine toimub väljaspool Veebipoodi turvalises keskkonnas – pangalingiga tasumisel vastava panga turvalises keskkonnas ja krediitkaardiga tasumisel Montonio Finance UAB turvalises keskkonnas.

Veebipoe omanik on isikuandmete vastutav töötleja ning edastab maksete teostamiseks ja transpordiks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Montonio Finance UAB ja nende koostööpartneritele. Transpordi jaoks vajalikud andmed edastatakse volitatud töötlejatele Itella Estonia OÜ, EESTI POST AS, DPD Eesti AS või kliendiga kokku lepitud transpordifirmale, välismaiste pakkide puhul ka transpordifirmade koostööpartneritele.

Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole. Veebipood ei vastuta ostja poolt valesti sisestatud andmete eest.
Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel (näiteks ostja ei anna piisavalt infot tellimuse täitmiseks), teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest. Kui ostjal on erisoove Veebipoe toodetele, siis on Veebipoel õigus esitada arve vastavalt töömahu suurenemisele või tellimusest taganeda. Kui toodetel on võimalik valida omale soovi korral sobiv kirjastiil (küsitud lahtrites), siis selle valimata jätmisel kasutab Veebipood omale sobivat kirjastiili ja hilisemate pretensioonidega ei arvestata. Toodetel, millel ei ole võimalik kirjastiili valida nõustub klient Veebipoe valitud kirjastiiliga ja hilisemate pretensioonidega ei arvestata. Tellimust vormistades on ostja tutvunud täiendava informatsiooniga Veebipoe avalehel.

Kohaletoimetamine

Kaupu saadetakse järgmistesse riikidesse: Eesti ja Soome.

Kauba kättesaamiseks on ostjal järgnevad valikud:

  • Omniva pakiautomaat
  • DPD pakiautomaat
  • Smartpost pakiautomaat
  • Tulen ise järgi
  • Smartpost kuller

Kauba saatmiskulud kannab ostja ning vastav hinnainfo on kuvatud saatmisviisi juures. Veebipood ei vastuta ostja poolt valesti sisestatud tarne andmete eest (aadress, e-mail, telefoninumber jms) ja ostja süül tekkivate lisakulude eest (nt pakile ei mindud õigeaegselt järgi ja pakk saadeti tagasi).  Paki tagastamine (ostja poolt väljavõtmata) hinnastatakse sama hinnakirja alusel, mis saatmine ning pakk jääb meie juurde hoiule kuni uue tarne kokkuleppimiseni ja saatmiskulude tasumiseni. Veebipood ei vastuta transpordifirmadest tekkinud tarneaja pikenemise eest.

Eestisisesed saadetised jõuavad üldjuhul ostja määratud sihtpunkti 2-30 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumist. Väljaspool Eestis toimub kohaletoimetamine 90 kalendripäeva jooksul. Erandlikel juhtumitel on õigus kaup kohale toimetada kuni 180 kalendripäeva jooksul.

Taganemisõigus

Pärast tellimuse kättesaamist on ostjal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul. Vastavalt VÕS § 47 lg 3 p-le 3, ei ole taganemisõigust võimalik kasutada eritellimusel valmivate/valminud toote puhul.  Kõik ostja valitud spetsifikatsioonide, värvieelistuste ning graveeringute kohaselt valmivad/valminud tooted kuuluvad eritellimuste alla.

Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik. 14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes. Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.

Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise vabas vormis avaldus ning saata see e-posti aadressile (lasergraveering@gmail.com) hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest. Kauba taganemise avalduses tuleb ära märkida tellimuse number, ees- ja perekonnanimi, pangakonto, tagastatavad tooted ja põhjus kauba tagastamiseks.  Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (vale kaup). Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale.

Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud. Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud.

Kui ostja on sõnaselgelt valinud Veebipoe pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Veebipood tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu. Veebipoel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

Pretensiooni esitamise õigus

Veebipood vastutab ostjale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest,
mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul, alates kauba
üleandmisest ostjale. Sellest esimese kuue kuu jooksul asja üleandmisest ostjale eeldatakse, et
puudus oli olemas juba asja üleandmise ajal. Vastava eelduse ümberlükkamine on Veebipoe
kohustus.
Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul veebipoe poole, saates ekirja aadressile lasergraveering@gmail.com või helistada telefonil: +37258455222. Puuduste ilmnemisel tuleb kaup tuua aadressile Suurevälja, Ojasoo küla, Kose vald,Harju maakond 75031 eelnevalt kokku lepitud ajal.
Veebipood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist ostjale.
Kui Veebipoest ostetud kaubal on puudused, mille eest Veebipood vastutab, parandab või
asendab Veebipood puudusega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada,
tagastab Veebipood ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud.
Veebipood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas
vormis 15 päeva jooksul.

Veebipood ei vastuta andmekandjatel kadunud andmete eest (nt mälupulgad).

Otseturustus ja isikuandmete töötlemine

Veebipood kasutab ostja poolt sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-maili
aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba ostjale saatmiseks.
Veebipood edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele selleks, et kohale toimetada
kaupa.
Veebipood saadab ostjale uudiskirju ning pakkumisi ostja e-maili aadressile ainult juhul, kui ostja
on selleks avaldanud soovi sisestades veebilehel e-kirja aadressi ning andnud teada oma soovist
otsepostituse teadete saamiseks.
Ostjal on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest andes
sellest meile teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldava e-kirjas toodud juhiseid.

Vaidluste lahendamine

Kui ostjal on Veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirja aadressile lasergraveering@gmail.com või helistada telefonil: +37258455222.
Kui ostja ja Veebipood ei suuda lahenda vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik
pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole (https://komisjon.ee/et/avalduse-esitamine). Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja Veebipoe vahel sõlmitud
lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta.
Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole (http://ec.europa.eu/consumers/odr/).